Čas revolúcie - časť 1.

Autor: Maroš Tažik | 8.3.2012 o 16:50 | (upravené 8.3.2012 o 17:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  111x

Príbeh sa odohráva v krajine ďaleko odtiaľto. V krajine, ktorá bola vybudovaná na špeciálnych zásadách, ktoré nejaký čas fungovali. Lenže všetko čo je vybudované človekom, môže byť človekom aj zničené. Každá dobrá myšlienka, vytvorená človekom, môže byť zneužitá. Je to o konci skorumpovanej vlády no i o zneužitej a nepremyslenej revolúcii.

Prezident Peter Pohraničný sa prechádza chodbami prezidentského paláca. Spokojne sa usmieva, díva sa z okna. Na ulici vládne každodenný ruch. Nič nenasvedčovalo katastrofám budúcich dní. Pred bránou do paláca  zastavilo auto. Nasledovalo krátke zablikanie svetla a brána sa otvára. Prezident to sleduje. Vedel, že to je auto ministra vnútra Andrea Pomaranča. Prišiel na malú rokovanie a priamo podať správu prezidentovi.

Ten si napravil golier, narovnal kravatu a znova kráčal chodbami. Ministra privítal obradne vo svojej kancelárii.

"Pán minister."

"Pán prezident." minister jemne uklonil hlavu a postavil sa k stolu. Prezident mu gestom ukázal aby si sadol.

"Takže čo ste tu prišli prerokovať?" opýtal sa prezident milo. Nemal proti ministrovi nič a navzájom spolupracovali.

"Ide o tajnú službu, pán prezident." zdôvodnil minister.

"Ale tajná služba nie je vo vašej kompetencii."

"To nie, pán prezident. Ale prikázali ste policajnému prezidentovi aby nasadil nejakého svojho človeka na Karola Mäsiara, zastupujúceho šéfa tajnej služby. Policajný prezident je v mojej kompetencii." vravel minister. Prezident si nepozorovane hryzol do pery.

"Vám to poviem na rovinu. Mám správy, že sa chystá masívny únik tajných dokumentov na verejnosť. Nemusím vám snáď aké katastrofálne by to pre nás znamenalo."

"Tak mne ste to mohli povedať."

"Neviem komu mám veriť."

"Prosím pán prezident. Som v tom rovnako namočený ako vy. je v mojom záujme aby tie dokumenty neunikli. A mimochodom, dokumenty akého charakteru?" opýtal sa minister.

"Cez korupciu až po atentáty. Viete, aby sme mali čo použiť proti prípadným protivníkom."

"To je snáď vtip?" zhrozil sa minister. Nepokojne sa hral s perom, čo držal v rukách. Zbledol a spotili sa mu ruky. Prezident to dobre chápal.

"Prečo prvý prezident Medard Apokryf zaviedol také tvrdé tresty? Trest smrti za korupciu!" pýtal sa minister.

"Za čias Apokryfa a Kremenca, druhého prezidenta náš štát ešte fungoval podľa Monterových zásad. Po nich to šlo dole vodou." filozofoval prezident.

"Viete čo to bude, keď sa verejnosť dozvie ako sa tu masívne porušujú Monterové zásady? Ktoré sa oni učia a vedia zo seba vysypať i o polnoci?" zúfal minister. "A to nehovorím o tom, že nebudeme môcť nájsť azyl v zahraničí pretože tam sme veselo páchali atentáty na politických predstaviteľov a riaditeľov finančných inštitúcií. Je mi jasné, že boli pre našu nezávislosť hrozbou. Ale keď sa toto dostane von pôjdu po nás všetci možní nájomní zabijaci."

Prezident si bol toho veľmi dobre vedomý. Ešte chvíľu sa rozprával s ministrom, až sa nakoniec dohodli, že počkajú na správu od agenta v tajnej službe.  A to bola chyba.

Do hlavných televíznych novín sa dostala správa o prestrelke pri zahraničnej ambasáde. Boli dvaja mŕtva a odcudzený kufrík. Prezident mal zaručené správy, že v tom kufríku boli kompromitujúce dokumenty, a preto mal smrteľnú hrôzu, že sa tie dokumenty dostali na ambasádu.

Ešte v tú noc prenikli príslušníci špeciálnych jednotiek tajnej služby do dotyčnej ambasády. Prehľadali ju celú ale nenašli nič. Keď odchádzali, boli odhalení. Kebyže sa to prezidentovi a ministrovi diplomacie Aloisovi Medenému nepodarilo v poslednej chvíli ututlať a podplatiť niekoľko ľudí, vypukol by z toho medzinárodný škandál.

Pokračovanie v ďalšej časti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?